Prowadząca: Małgorzata Dubowska

Jestem zawodową tancerką klasy międzynarodowej, mam najwyższą klasę taneczną – „S ".
Jestem mistrzynią Warszawy oraz mistrzynią Polski w tańcu .
Zajmuję się również choreografią, moje projekty taneczne zostały wykorzystane w festiwalu opolskim, miałam przyjemność prezentowania się w telewizji jako tancerka i osoba prowadząca szkolenie (TVN, Program pierwszy – Jaka to melodia, oraz w telewizji lokalnej).

Z dziećmi i młodzieżą pracuję od 1997 roku. Prowadzę zajęcia z Tańca Towarzyskiego, Nowoczesnego, Disco, Estradowego, Salsya także Zumby . Posiadam również kwalifikacje pedagogiczne.

Taniec

Od najwcześniejszych lat dziecko odczuwa potrzebę ruchu, stara się uczestniczyć w zabawach rytmicznych. Zajęcia taneczne są formą, która jest kontynuacją zajęć ruchowych. Wspólnym celem zabaw i tańców przy muzyce jest rozwijanie w dzieciach poczucia słuchu, płynności ruchów oraz zwiększenie odpowiedzialności. Dzięki pracy zespołowej rozwijają się indywidualne zdolności każdego dziecka. Zajęcia tego rodzaju pozwalają ujawnić inicjatywę, aktywność i samodzielność dzieci. Konieczność zapamiętania poszczególnych zmian zachodzących w układach tanecznych zmusza do uwagi, szybkiej orientacji, decyzji, uczy przestrzegania ładu i porządku, podporządkowania się umownym przepisom, wyrabia pozytywne cechy charakteru, kształci wrażliwość estetyczną. Dzieci lubią popisywać się przed innymi, toteż nauczony taniec chętnie chcą zaprezentować przed rodzicami, dziadkami czy kolegami. Zabawa ich sięga zenitu, gdy mają możliwość zatańczyć "na scenie", przebrać się w kostiumy taneczne, wymalować buzie i chociaż na chwilkę stać się "prawdziwym tancerzem".