SAMANTA S.

Aktualnie w Domku Przedszkolaka zajmuję stanowisko psychologa, wychowawcy grupy Zielonej oraz terapeuty ręki. Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Psychologia, specjalność wychowawczo-kliniczna dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ponadto ukończyłam Blok Kształcenia Nauczycieli uzyskując uprawnienia pedagogiczne Ministerstwa Edukacji Narodowej. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam realizując szereg praktyk w placówkach edukacyjnych. Ukończyłam liczne kursy m.in. Terapię ręki, język migowy, Makaton, warsztat z zakresu Grafomotoryki, Trening Jedzenia, Trening Czystości, Trening Umiejętności Społecznych, Metodę Zachowań Werbalnych, VB-MAPP, z zakresu prowadzenia terapii metodą behawioralnej (metoda stosowanej analizy zachowania -ABA), Porozumienie Bez Przemocy (NVC). W swojej pracy łączę wiedzę zdobytą na szkoleniach specjalistycznych ponieważ łączenie metod i wybieranie z nich to co najlepsze przynosi wiele korzyści i pozytywnych efektów w pracy z dziećmi. Na codzień pogłębiam wiedzę na temat podejścia behawioralno-poznawczego w terapii. Cały czas poszukuję nowych doświadczeń, aby móc poszerzać swój warsztat pracy.