Prowadząca: Miruna Milena Chypś

Lubi swoje rodzinne miasto - Turek. Do Warszawy przeniosła się w celu zgłębiania wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej oraz pedagogiki na UW oraz by kształcić głos na Bednarskiej. Jest licencjonowanym instruktorem umuzykalniania metodą Gordona. Na co dzień pracuje z małymi dziećmi, prowadząc zajęcia teatralne, muzyczne i dydaktyczne. Śpiewała muzykę ska, jazz, pop - rock i piosenkę literacką. W duecie Panny z Turku zdobyła główną nagrodę na 44. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Obecnie współpracuje z zespołami Lejdis bez Gentleman (muzyka pop- rockowa) , Miruna et lesGarçons (piosenka francuska) oraz z zespołem etno-folkowym Alter Etno. W 2009 roku jako pierwszy głos zespołu Banda de Chicas nagrała płytę z piosenkami dla dzieci zatytułowaną Misiowe piosenki. Rok 2013 był fonograficznym debiutem zespołu Alter Etno. Krążek nosi tytuł SavinVoda. Ma dużego męża i małą córkę. Nie ma wielkiego domu i normalnego psa (wszystko w planach). Lubi to, co każdy człowiek lubić powinien, czyli jedzenie i spanie :). Zaczyna tysiąc rzeczy, które – dla zasady- kończy po wielu latach :). Ceni mocne, zdecydowane charaktery.

Rytmika

Metoda umuzykalniania dzieci według teorii profesora Gordona udowadnia, że dzieci mają wrodzone zdolności muzyczne. Częsty kontakt z nieregularnymi rytmami, różnymi tonalnościami niezwykle rozbudza muzykalność. Nauka muzyki jest procesem ciągłym i podobnym w przebiegu do nauki mowy. Stymulowanie rozwoju muzycznego dziecka odbywa się głównie za pomocą śpiewu. Głos, jako pierwszy instrument człowieka, odgrywa tu pierwszoplanowa rolę.

Zajęcia odbywają się w formie śpiewanek i rytmiczanek, dzięki którym dzieci poznają melodie w różnych skalach modalnych czy proste i skomplikowane rytmy. Poprzez swobodny, prosty ruch dzieci wyczuwają puls, niezbędny w procesie rozwoju rytmu.

Zajęcia wpływają na ogólny rozwój maluchów, stymulują zdolności komunikacyjne, zwiększoną płynność mowy i poprawiają dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co oczywiście wpływa na rozwój intelektualny. Jednak muzyka przede wszystkim, ze względu na jej rozumienie, staje się dla dzieci czystą przyjemnością.