Prowadząca: Sylwia Kafarska-Kowalczyk - pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej

W pracy z dziećmi dbam o ich układ nerwowo- kostny aby rozwijał się prawidłowo. W wolnych chwilach bardzo lubię gotować oraz podróżować i poznawać nowe i tajemnicze zakątki świata.

Ruch rozwijający wg Weroniki Sherborne

Weronika Sherborne opracowała system ćwiczeń ruchowych wywodzących się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi, czyli z tzw. baraszkowania, które pojawia się we wczesnym dzieciństwie. Metoda ta nawiązuje do niewerbalnego porozumiewania się, jakim jest „język ciała i ruchu”. Zabawy/ćwiczenia proponowane przez W. Sherborne można stosować z dzieckiem w każdym przedziale wiekowym, a wszystko zależy od naszej inwencji oraz możliwości dziecka. Głównym założeniem Weroniki Sherborne było posługiwanie się ruchem, jako narzędziem wspomagającym rozwój psychoruchowy dziecka i terapię zaburzeń tego rozwoju.

Podstawowymi założeniami metody Weroniki Sherborne to rozwijanie przez ruch:

świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego

świadomości przestrzeni i uczestniczenia w niej

dzielenia przestrzeni z innymi osobami i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu