Prowadząca: Barbara Dąbrowska

Język angielski Mała Lingua

W Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym Domek Przedszkolaka wszystkie dzieci uczą się angielskiego z MAŁA LINGUA - ogólnopolską siecią szkół języków obcych dla dzieci, która przygotowała specjalny program do nauki dzieci w wieku przedszkolnym „The Blabbers’ Nursery Project”.

Na zajęciach wykorzystujemy teatralizację z fabułą, związane z przygodami Blabbersów oraz umuzykalnienie. Nasi uczniowie uczą się używać pełnych struktur zdaniowych, przygotowują się do komunikacji w naturalnym środowisku językowym oraz rozwijają umiejętności „small talk".

Proces zapominania poznanych dotąd zasobów językowych podlega znacznemu ograniczeniu, poprzez stały i konsekwentny system powtórzeń, co w efekcie determinuje mierzalny postęp językowy.